خانواده راکفلر هم از طریق شرکت "ون راک" بر روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می‌کند

خانواده راکفلر هم از طریق شرکت “ون راک” بر روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می‌کند

پس از جرج سوروس، اخباری منتشر شد که حاکی از ورود خانواده راکفلر به دنیای ارزهای رمزپایه است. نام راکفلر در جامعه امریکا مترادف با ثروت است. سرمایه گذاری خانواده راکفلر از طریق شرکت “ون راک” (Venrock) انجام خواهد شد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

سرمایه گذاری خانواده راکفلر بر روی ارزهای رمزپایه

شرکت سرمایه گذاری با مسئولیت محدود “ون راک” (Venrock)، شرکتی ۳ میلیارد دلاری است. نام این شرکت از ترکیب دو لغت “Venture” به نشانه سرمایه گذاری ریسک پذیر و “Rockefeller” به نشانه خانواده معروف راکفلر است. خانواده راکفلر از دیرباز به عنوان نماد سرمایه داران در ایالات متحده شناخته می‌شود.

تمرکز شرکت ون راک در نزدیک به نیم قرن فعالیت آن، سرمایه گذاری بر روی شرکت‌ها و پروژه‌های در ارتباط با علم و فناوری بوده است. لیست شرکت‌هایی که خانواده راکفلر از طریق این شرکت در آن‌ها سرمایه گذاری کرده‌اند، لیستی بلندبالا است. شرکت‌های بسیار زیادی از این سرمایه گذاری‌ها بهره برده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به اینتل و اپل اشاره کرد.

اکنون، شرکت ون راک با پشتیبانی خانواده راکفلر می‌خواهد وارد حوزه سرمایه گذاری بر روی ارزهای رمزپایه شود. این امر می‌تواند نفعی دو سویه و پیشرفتی منطقی را برای راکفلرها و ارزهای رمزپایه در پی داشته باشد.

خانواده راکفلر و تاثیر ورود آن‌ها به دنیای ارزهای رمزپایه

ممکن است ورود شرکت ون راک به تنهایی تاثیر چندانی بر روی دنیای ارزهای رمزپایه نداشته باشد، زیرا سرمایه ورودی این شرکت به این حوزه در مقابل سرمایه کل بازار قابل چشم پوشی است. با این وجود، از تاثیر عملکرد خانواده راکفلر بر روی امریکایی‌ها نمی‌توان به سادگی عبور کرد.

آن‌ها با “استاندارد اویل” (Standard Oil) شناخته شدند که از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم، ثروت چشمگیری برای ایشان به ارمغان آورد. گستردگی ثروت آن‌ها تا حدی بود که می‌شد یک تور گردشی نیویورک را با دارایی‌های آن‌ها برگزار کرد: از مرکز راکفلر تا موزه هنرهای معاصر و مراکز تجارت جهانی سابق. به هر صورت، جامعه امریکایی نام راکفلر را با ثروت مترادف می‌داند.

خانواده راکفلر هم از طریق شرکت "ون راک" بر روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می‌کند

شراکت ون راک با “کوین فاند”

قرار است شرکت ون راک با شرکت “کوین فاند” (Coinfund) در زمینه ارزهای رمزپایه شراکت داشته باشد. “دیوید پکمن” از ون راک می‌گوید: “در بازار تعداد بسیار زیادی از معامله‌گران ارزهای رمزپایه وجود دارند. همچنین، صندوق‌های سرمایه گذاری بسیاری نیز تشکیل شده است. با این وجود، این برای ما متفاوت و چیزی شبیه سرمایه گذاری ریسک پذیر است.”

پکمن در ادامه توضیح داد که شراکت ون راک با کوین فاند به منظور ایجاد یک استارتاپ در حوزه ارزهای رمزپایه بوده است. او می‌گوید:

“ما می‌خواستیم با این تیم که پیش از این سرمایه گذاری در این حوزه کرده بود، شراکت کنیم. در حقیقت، می‌خواهیم به معماری تعدادی از اقتصادهای رمزنگاری متفاوت و پروژه‌های مبتنی بر توکن کمک کنیم.”

دیوید پکمن در مصاحبه خود گفت که اعتقاد دارد ارزهای رمزپایه و فناوری رمزنگاری در طولانی مدت باعث تغییر دنیای فناوری می‌شوند.

منبع: news.bitcoin

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *