روسیه قوانینی راحت در حوزه ارزهای رمزپایه تصویب می‌کند

روسیه قوانینی راحت در حوزه ارزهای رمزپایه تصویب می‌کند

آن گونه که خبرهای رسیده از روسیه حکایت می‌کنند، این کشور قوانینی راحت برای آزادی هر چه بیشتر در حوزه ارزهای رمزپایه به تصویب خواهد رساند. برخی پیشنهادات مبنی بر معافیت مالیاتی این گونه ارزها و موارد تسهیلاتی دیگر است. این اقدام، با توجه به نظر مثبت رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین به مقوله ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک چین است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

قوانینی راحت برای گسترش ارزهای رمزپایه در روسیه

طرح روسیه برای تنظیم مقررات بازار ارزهای رمزپایه و عرضه اولیه سکه (ICO) منجر به اولین پیش نویس قانون فدرال در مورد دارایی‌های مالی دیجیتالی شده است.

طبق اسناد منتشر شده، در مقدمه پیش نویس این قانون این گونه آمده است:

“این قانون فدرالی، روابط ناشی از ایجاد، صدور، ذخیره و انتقال دارایی‌های مالی دیجیتالی، و همچنین تعیین حقوق و اجرای تعهدات تحت قراردادهای هوشمند را تنظیم می‌کند.”

همچنین، این پیش نویس در مورد استخراج ارزهای رمزپایه و استخراج کنندگان آن، توکن‌ها و همچنین عرضه اولیه سکه‌ها تعیین تکلیف می‌شود و آن‌ها را قانونمند می‌سازد. در جلسه‌ای که توسط وزارت توسعه اقتصادی در تاریخ بیست و هفتم فوریه برگزار شد، اعضای حاضر نقطه نظرات خود را برای اضافه کردن به این پیش نویس قانون ارائه داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری روسی “ودوموستی”، اعضا آن نشست درخواست کرده‌اند که سود عملیاتی و همچنین درآمد شخصی از فعالیت در عرصه ارزهای رمزپایه نباید مشمول مالیات باشند. این معافیت مالیاتی برای ارزهای رمزپایه در کشور روسیه بسیار جالب توجه به نظر می‌رسد.

علاوه بر این، آن‌ها خواسته‌اند که محدودیت سرمایه گذاری در عرضه اولیه سکه‌ها نیز از ۵۰٫۰۰۰ روبل به ۵۰۰٫۰۰۰ روبل افزایش یابد. همچنین، صاحبان و نگه‌دارندگان توکن‌های روسی مجاز به سرمایه گذاری در توکن‌های دیگر و شرکت در مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه خارجی خواهند بود. در نهایت، اعضا این پیشنهاد را نیز دادند که محدودیت‌هایی را برای غیرساکنان این کشور برای شرکت در عرضه اولیه سکه‌ها (ICOها) اعمال کنند.

مقامات وزارت ارتباطات، وزارت دادگستری، بانک مرکزی روسیه، خدمات فدرال ضد انحصاری روسیه (FAS)، اسبر بانک روسیه، MTS، بنیاد اسکولکوو، گاز پروم بانک، Qiwi و دیگر شرکت‌های بزرگ در این نشست حضور داشتند. با این حال، نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی در این نشست حضور نداشتند و بخشی از این “کار گروه” محسوب نمی‌شوند.

روسیه قوانینی راحت در حوزه ارزهای رمزپایه تصویب می‌کندقو

اختلاف وزارت اقتصاد و دارایی با پیشنهادکنندگان

این پیشنهادات جدید برای افزوده شدن به پیش نویس قانون ارزهای رمزپایه، به معنی کاهش قوانین سختگیرانه‌ای است که معاون وزیر، “الکسای مویسیف” به آن علاقه دارد. او گفت:

“معرفی ارزهای رمزپایه برای معافیت‌های مالیاتی مناسب به نظر می‌رسد، اما ایده افزایش حد و مرز برای سرمایه گذاری‌های شخصی در عرضه اولیه سکه‌ها، بحث انگیز است و ما باید در مورد آن به گفت‌وگو بپردازیم.”

از سوی دیگر، “بوریس تیتوف”، که کاندیدای ریاست جمهوری روسیه می‌باشد، معتقد است که پیش نویس اصلی بی‌ثبات و سخت‌گیرانه است و باید تلطیف شود. او در سخنان خود در این مورد گفت:

“پیشنهادات وزارت اقتصاد و دارایی در مقررات نسبت به ژاپن، سوئیس، بلاروس و ارمنستان، یا به عبارتی، از همه کشورهایی که برخی قوانین را تصویب کرده‌اند، سخت‌گیرانه‌تر  در نظر گرفته شده است.. بهتر است چیزی را تصویب نکنیم تا این که بخواهیم چنین قوانینی را اتخاذ کنیم.”

در میان دیدگاه‌های بحث برانگیزی که در روسیه در عرصه ارزهای رمزپایه وجود دارد، رئیس جمهور این کشور،  ولادیمیر پوتین، با تاکید بر اهمیت فناوری بلاک چین در این کشور قصد دارد تا اول ماه جولای ۲۰۱۸ قوانین حوزه ارزهای رمزپایه و مسائل مرتبط با آن را نهایی کند. با این وجود، بانک مرکزی روسیه همچنان در اجازه دادن به معاملات ارزهای رمزپایه در بازارهای مالی این کشور مردد است. “آناتولی آکساکوف” می‌گوید:

“بانک مرکزی علیه قانونی کردن این نوع ارزهای دیجیتالی است، زیرا در این صورت شهروندان می‌توانند به صورت مستقیم و بدون در نظر داشتن خطرات احتمالی چنین سرمایه گذاری‌هایی، بر روی ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کنند.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *