سومین بانک بزرگ روسیه (بانک گازپروم) در اندیشه ورود به دنیای ارزهای رمزپایه

سومین بانک بزرگ روسیه (بانک گازپروم) در اندیشه ورود به دنیای ارزهای رمزپایه

بر طبق گزارش‌های رسمی بانک گازپروم که سومین بانک بزرگ روسیه محسوب می‌شود، قصد ورود به دنیای ارزهای رمزپایه را دارد. در حال حاضر این بانک روسی در مرحله برنامه‌ریزی برای آزمایش خدمات مبتنی بر ارزهای رمزپایه است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

سومین بانک بزرگ روسیه در اندیشه ورود به دنیای ارزهای رمزپایه

“الکساندر سوبول” معاون مدیرعامل بانک گازپروم روسیه است. او به تازگی اظهار داشته که این بانک به عنوان سومین بانک بزرگ روسیه در حال بررسی چگونگی ورود به دنیای ارزهای رمزپایه است. سوبول اعلام کرد که بانک گازپروم در حال برنامه‌ریزی برای اجرای یک طرح آزمایشی در این زمینه است. به این ترتیب، مشتریان ثروتمند این بانک به احتمال زیاد در این سال میلادی قادر به معامله ارزهای رمزپایه از طریق بانک گازپروم خواهند بود.

البته سوبول جزئیات برنامه بانک گازپروم را اعلام نکرده است. او در پاسخ به این سوال که خود بانک هم در زمینه ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری خواهد کرد یا فقط امکان سرمایه گذاری مشتریانش را در این مورد فراهم می‌آورد، گفت که تیم این بانک سعی دارند موضعی فعال در مورد ارزهای رمزپایه داشته باشند. الکساندر سوبول گفت:

“طرح آزمایشی در مقیاس بزرگ نخواهد بود، اما در حال حاضر تقاضاهایی از سوی مشتریان بزرگ بخش خصوصی برای این خدمات وجود دارد. بنابراین، ما هم اکنون به دنبال یافتن راهی برای چگونگی سازماندهی چنین خدماتی برای آن‌ها می‌باشیم.”

معاون مدیرعامل سومین بانک بزرگ روسیه در ادامه تشریح کرد که اگر برنامه این بانک به خوبی پیش رود، این عمل از طریق یک شرکت تابعه مستقر در سوئیس انجام خواهد شد. این اقدام به منظور استفاده از محیط قانونی قابل قبول سوئیس برای چنین خدماتی است. در حال حاضر بانک گازپروم در حال مطالعه بر روی ارزهای رمزپایه است.

سومین بانک بزرگ روسیه (بانک گازپروم) در اندیشه ورود به دنیای ارزهای رمزپایه

روسیه در پی تصویب قوانین ارزهای رمزپایه

در حال حاضر قوانین مربوط به ارزهای رمزپایه هنوز در روسیه تنظیم نشده است. با این وجود، این شرایط به احتمال زیاد به زودی تغییر خواهد کرد. مطابق با گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده است، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به مجلس دومای روسیه تا اول جولای برای رأی به قانونمند سازی ارزهای رمزپایه فرصت داده است. قانون‌گذاران در حال بررسی دو پیش نویس قانونی می‌باشند که عرضه اولیه سکه (ICO) و دیگر بخش‌های فضای ارزهای رمزپایه را قانونی کنند.

در ابتدا میان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی کشور روسیه در مورد نحوه تعریف قوانین ارزهای رمزپایه ارز اختلاف نظر وجود داشت. با این وجود، این دو سازمان موافقت کردند که نظرات بانک مرکزی در اولویت باشد.

منبع: کوین دسک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *