حرکت سینوسی بازار ارزهای رمزپایه

حرکت سینوسی بازار ارزهای رمزپایه

بازار ارزهای رمزپایه، حرکت سینوسی از خود نشان می‌دهد. پس از سقوط قیمت‌ها در اواسط هفته‌ی گذشته، در اواخر هفته خود را بازیافت. در حالی که همه چیز خوب به نظر می‌رسید، باز هم در روز اول بهمن شرایط افت کرد و امروز شدت بیشتری یافت.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

حرکت سینوسی بازار ارزهای رمزپایه

در روز دوم بهمن، بسیاری از ارزهای اصلی بازار ارزهای رمزپایه -به استثنای چند آلت کوین– درصدهایی از ارزش خود را از دست دادند. ریپل و بیت کوین کش بیش از ۱۰ درصد افت قیمت داشتند.

قیمت بیت کوین و اتریوم نیز حدود ۶ درصد کاهش یافته است. این رقم البته کم‌تر از افت قیمت بسیاری از ارزهای رمزپایه در بازارهای جهانی است. از آن‌جا که بیت کوین و اتریوم به طور قابل توجهی بیش‌تر از ارزهای رمزپایه دیگر سهم بازار را در اختیار دارند و حجم معاملات روزانه آن‌ها در مقایسه با دیگر ارزهای رمزپایه بازار بسیار بیشتر است، با نسبت کم‌تری کاهش یا افزایش قیمت نشان می‌دهند. این دو ارز رمزپایه به نوعی کم نوسان‌تر ظاهر شده‌اند و حرکت سینوسی آن‌ها شدت کم‌تری داشته است.

از زمان شروع سال ۲۰۱۸، بازار ارزهای رمزپایه اصلاحات عمده‌ای را تجربه کرده است. ارزش کل این بازار در اوایل ژانویه به بالاترین  سطح خود در تمام تاریخش رسید. پس از آن، کاهشی شدید باعث شد تا بیت کوین، بیت کوین کش و ریپل تقریباً نیمی از ارزش خود در ماه دسامبر را از دست دادند. این روند حرکت سینوسی ادامه یافت: صعود، سقوط، صعود، …

در طول ۱۲ ماه گذشته تا به حال، بازار ارزهای رمزپایه به هیچ وجه اصلاحات بلندمدت زیادی نداشته است. اتریوم و ریپل در یک سال ۱۳۰ برابر و ۳۳۰ برابر افزایش یافتتند. در طول این یک سال، بیش‌تر ارزهای رمزپایه بازار نیز با درصدهای زیاد افزایش قیمت داشتند. در طول هفت روز گذشته، حجم معاملات روزانه بازار جهانی ارزهای رمزپایه از ۳۵ میلیارد دلار به ۲۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

حرکت سینوسی بازار ارزهای رمزپایه

پیش‌بینی افزایش حجم معاملات در آینده

در این هفته گزارش شد که از هر ده تراکنش بیت کوین، یکی در هند پردازش می‌شود. همچنین، بیش از نیمی از روس‌ها از بیت کوین آگاهی دارند. پذیرش ارزهای رمزپایه‌ای نظیر بیت کوین و اتریوم در کشورهای بزرگ، با مقررات و سیاست‌های نامشخص به سرعت در حال افزایش است. به این ترتیب، اگر دولت هند و روسیه در سال ۲۰۱۸ بازارهای مربوط به بازار ارزهای رمزپایه خود را تنظیم کنند، احتمال دارد که ارزش بازار ارزهای رمزپایه با توجه به حجم معاملات و ارزش معاملات روزانه افزایش یابد.

“آناتولی آکساکوف”، رئیس کمیته بازارهای مالی امور دوما در روسیه، اظهار داشت که انتظار دارد مقررات ارزهای رمزپایه در ماه مارس تنظیم شود. تنظیم بازار ارزهای رمزپایه غول پیکری نظیر روسیه، یک نشانه خوش‌بینانه برای رشد میان مدت ارزش بازار ارزهای رمزپایه است. آکساکوف اظهار داشت:

“من انتظار دارم که جلسه تصویب پیش‌نویس قانون ارزهای رمزپایه در ماه مارس برگزار شود… مشکل این است که ما پیش از این بسیاری از افرادی را دیده‌ایم که ارزهای رمزپایه را به دست آورده و بعد فریب خورده‌اند. ما باید به مردم فرصت کار قانونی بدهیم. قانون باید تا آن‌جا که ممکن است از آن‌ها محافظت کند.”

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *