استیو وزنیاک می‌گوید بیت کوین و بلاک چین در دهه آینده به تمامی توانایی‌های بالقوه خود دست می‌یابند

“استیو وزنیاک”، بنیانگذار اپل می‌گوید بیت کوین و بلاک چین در دهه آینده به تمامی توانایی‌های بالقوه خود دست می‌یابند

استیو وزنیاک یکی از بنیاین‌گذاران شرکت عظیم اپل است. او یکی از شرکای استیو جابز فقید در این شرکت فناوری محور بود. استیو وزنیاک یکی از افراد مشهوری است که به آینده بیت کوین و فناوری بلاک چین بسیار خوش‌بین است.

با اخبار مستر کوین همیشه در دنیای ارزهای رمزپایه به روز بمانید…

 

استیو وزنیاک و اعتقاد به دست یافتن بیت کوین و فناوری بلاک چین به تمامی توانایی‌های بالقوه آن‌ها

روز چهارشنبه، کنگره جهانی “ما توسعه دهندگان دنیا هستیم” (We Are Developers World) سال ۲۰۱۸ افتتاح شد. این کنگره که در شهر وین، پایتخت اتریش برگزار شد، در مورد فناوری است.

استیو وزنیاک یکی از سخنرانان اصلی بخش افتتاحیه این کنگره بود. سخنرانی او به طور کلی نشان از خوش بینی و اعتقاد او نسبت به فناوری بلاک چین و بیت کوین بود. استیو وزنیاک اظهار داشت: “بلاک چین انقلاب مهم بعدی فناوری اطلاعات است که در حال وقوع می‌باشد.” او در ادامه سخنرانی خود گفت که این واقعیتی است که بلاک چین کاربردهای بسیار سودمندی در بخش‌های مختلف دارد.

استیو وزنیاک معتقد است که فناوری بلاک چین و ارزهای رمزپایه در دهه آینده به همه ظرفیت‌های بالقوه خود دست خواهند یافت. این بنیان‌گذار اپل نقل قولی هم از “جک دورسی”، مدیرعامل توییتر و اسکوار داشت که در ماه مارس گفته بود بیت کوین به “تنها ارز جهانی” تبدیل خواهد شد.

البته وزنیاک در این سخنرانی گفت که تمایلی ندارد به عنوان سرمایه گذار وارد این عرصه شود، زیرا در این حالت باید همیشه پیگیر قیمت‌های بازار ارزهای رمزپایه باشد.

استیو وزنیاک می‌گوید بیت کوین و بلاک چین در دهه آینده به تمامی توانایی‌های بالقوه خود دست می‌یابند

بنیان‌گذار اپل، طرفدار بیت کوین و ارزهای رمزپایه

شرکت اپل، شرکتی است که به همراه مایکروسافت انقلاب عصر دیجیتال را رقم زدند. با این حال، بنیان‌گذاران این دو شرکت از ابتدا تفکراتی متفاوت از یکدیگر داشته‌اند. اکنون نیز در حالی که بیل گیتس چندان روی خوش به بیت کوین نشان نمی‌دهد، استیو وزنیاک به عنوان یکی از بنیان‌گذاران اصلی اپل، از هواداران این ارز رمزپایه است.

سخنان استیو وزنیاک در کنگره جهانی “ما توسعه دهندگان دنیا هستیم” اولین سخنان او در حمایت از بلاک چین و بیت کوین نبود. پیش از این نیز وزنیاک این خوش بینی نسبت به فناوری رمزنگاری را اظهار کرده بود. برای مثال، او در کنفرانس “پول ۲۰/۲۰” (Money 20/20) نیز اظهار کرده بود که بیت کوین از طلا و دلار امریکا بهتر است.

مزیت بزرگ بیت کوین از نظر وزنیاک این است که در نهایت، تنها مقدار محدود و مشخصی بیت کوین  در دنیا وجود خواهد داشت. این در حالی است که ارزهای سنتی نظیر دلار امریکا یا یورو را بانک‌ها به راحتی می‌توانند چاپ کنند.

 

منبع: کوین تلگراف

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *