دیجیکس دائو (DigixDAO)؛ داستان سه روز درس آموختن

دیجیکس دائو (DigixDAO)؛ داستان سه روز درس آموختن

اگر بازار ارزهای رمزپایه را رصد کرده باشد نام دیجیکس دائو در این چند روز با گوشتان آشنا شده است. افزایش قیمت ۲۵۳ درصدی در چند ساعت بسیار رویایی است. با اخبار و تحلیل‌ها و آموزش‌های مستر کوین همراه باشید…

مراقب نهنگ‌ها باشید

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت، بررسی شرایط بازار و رصد مستمر آن است. اگر می‌خواهید یک سرمایه گذاری بر روی ارزهای رمزپایه با شانس موفقیت بالا داشته باشید، نباید شرایط “لحظه‌ای” را بسنجید.

نهنگ‌ها، سرمایه گذاران بزرگ بازارند که با سرمایه‌های کلان وارد می‌شوند و خریدهای زیادی می‌کنند. با بالا رفتن تقاضا، قیمت به شدت افزایش می‌یابد. سرمایه گذاران کوچک به امید سود زیاد، خرید می‌کنند. اینک، زمان فروش نهنگ‌ها و ترک بازار با جیب پر است؛ بازار سقوط می‌کند. این اتفاق به ویژه در مورد ارزهای رمزپایه‌ای که ارزش کل بازارشان زیاد نیست، بسیار محتمل است.

دیجیکس دائو (DigixDAO)؛ داستان سه روز درس آموختن

داستان “دیجیکس دائو”

‌چند روز پیش (سیزدهم بهمن) و در حالی که تقریباً تمامی ارزهای رمزپایه برتر بازار در حال افت شدید قیمت بودند، “دیجیکس دائو” (DigixDAO) در فاصله یک روزه ۲۵۳ درصد (بیش از دو و نیم برابر) افزایش قیمت داشت. بسیاری به خرید ارز رمزپایه دیجیکس دائو روی آوردند (به ویژه آن‌هایی که به اصطلاح “ترید” می‌کنند). افرادی که لحظه‌ای به بازار نگاه کردند، در همان روز تن به فروش دیجیکس دائو دادند و نزدیک به نیمی (۵۸ درصد) از سرمایه خود را حفظ کردند!

این پایان کار نبود و در روز بعد (چهاردهم بهمن) باز هم دیجیکس دائو رشدی ۱۷۳ درصدی را تجربه کرد تا حسرت این افراد دو چندان شود. در این شرایط اگر باز هم دست به خرید زده باشند، الان و با افت ۴۲ درصدی، باز هم سرمایه آن‌ها کم‌تر از نصف شده است.

برای روشن‌تر شدن مسئله، فرض کنید شخصی در روز سیزدهم بهمن ده میلیون تومان خرید ارز رمزپایه دیجیکس دائو را انجام داده است. سپس، همان شب آن را فروخته و پنج میلیون و هشت‌صد هزار تومان دریافت کرده است. باز هم در چهاردهم بهمن خرید این ۵٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان را خرید و امروز فروخته است. این شخص فرضی، الان پس از ۳ روز، ده میلیون تومان خود را به ۳٫۳۰۰٫۰۰۰ تبدیل کرده است!

در لحظه نگارش این متن، ۹۷ ارز از ۱۰۰ ارز رمزپایه برتر بازار با افت شدید قیمت مواجه شده‌اند. اما صبر کنید؛ “ایکس پلی” (XPlay) رشدی ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد. به نظر شما، بهتر نیست به جای وقت گذاشتن برای انتشار این متن، به سراغ خرید این آلت کوین بروم؟!!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *