نظرسنجی جهانی از کاربران مستر کارت، ویزا کارت و یونیون پی در مورد ارزهای رمزپایه

نظرسنجی جهانی از کاربران مستر کارت، ویزا کارت و یونیون پی در مورد ارزهای رمزپایه

به تازگی یک نظرسنجی جهانی در مورد ارزهای رمزپایه صورت گرفته است. در این نظرسنجی جهانی، کاربران مستر کارت، ویزا کارت و یونیون پی مورد پرسش قرار گرفته‌اند. نتایج نظرسنجی حاکی از این است که ۸۹ درصد این کاربران با ارزهای رمزپایه آشنا می‌باشند. همچنین، ۵۳ درصد آن‌ها در ۱۲ ماه گذشته اقدام به خرید ارزهای رمزپایه کرده‌اند.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز باشید…

نظرسنجی جهانی در مورد ارزهای رمزپایه

موسسه “ورلد کور” (Worldcore) ارائه کننده خدمات پرداخت جهانی است. تعداد مشتریان این موسسه در حدود ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود. “ورلد کور” برای مطالعات جدید خود از میان کاربران مستر کارت، ویزا کارت و یونیون پی یک نظرسنجی جهانی داشته است. این امر برای دستیابی به نفوذ استفاده از ارزهای رمزپایه در میان کاربران این کارت‌های اعتباری صورت گرفته است.

طبق گزارش یک خبرگزاری روسی به نام “فینام” (Finam)، این نظرسنجی جهانی در ماه‌های مارس و آوریل انجام شده است. فینام به نقل از مطالعات ورلد کور گزارش داد که در این مطالعه بیش از ۱۰٫۰۰۰ نفر شرکت کرده‌اند. این افراد از چهل و هفت کشور از سراسر دنیا انتخاب شده‌اند. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۱۲ کشور مستقل مشترک‌المنافع نیز در این مطالعه تحقیقاتی ترکیب شده است.

نتیجه این نظرسنجی می‌گوید که حدود ۸۹ درصد از پاسخ‌دهندگان به خوبی می‌دانند که ارز رمزپایه چیست؟ همچنین، ۵۳ درصد از پاسخ‌دهندگان حداقل یک بار در طی دوازده ماه گذشته ارز رمزپایه خریداری کرده‌اند.

 

شراکت ورلد کور و بیت پی

موسسه ورلد کور یک موسسه پرداخت بین المللی ثبت شده در اتحادیه اروپا است. مقر اصلی این موسسه در پراگ، پایتخت جمهوری چک است. ورلد کور با شراکت “بیت پی” (Bitpay) قرار است خدماتی را مبتنی بر ارزهای رمزپایه ارائه دهد. این شرکت در ماه آگوست سال گذشته اعلام کرد که قصد راه اندازی یک عرضه اولیه سکه (ICO) را در جهت گسترش اهداف خود دارد.

 

جزئیات نظرسنجی جهانی ورلد کور

در این نظرسنجی، ۳۶ درصد از ژاپن، ۲۵ درصد از ایالات متحده، ۱۸ درصد از کره جنوبی، ۸ درصد از اتحادیه اروپا، ۶ درصد از چین، ۳ درصد از امریکای جنوبی، ۲ درصد از کانادا و ۱ درصد از روسیه و کشورهای مشترک‌المنافع شرکت کرده‌اند.

چرا برخی از شرکت کنندگان در ۱۲ ماه گذشته ارز رمزپایه خریداری نکرده‌اند؟ نتیجه پاسخ آن‌ها جالب است: ۶۰ درصد دلیل خود را “ریسک خرید” عنوان داشته‌اند. ۳۵ درصد نیز “بودجه کافی” در اختیار نداشته‌اند. ۵ درصد باقی‌مانده نیز خرید ارزهای رمزپایه را نقض قانون می‌دانند.

مدیر عامل ورلد کور، آلکسی ناسونوف به فینام این گونه توضیح داد:

“در میان مشتریان ما، افرادی از تخصص و سنین مختلف وجود دارند، اما تحقیقات ما در میان مخاطبان بسیار فعال از نظر حجم معاملات انجام شده است. انجام پرداخت‌های انبوه در سراسر جهان، به عنوان یکی از محبوب ترین خدمات ما مطرح است. همچنین کیف پول ارزهای رمزپایه نیز جزو خدمات ما است. بنابراین، ابتدا تحقیق در میان مشتریانی انجام شد که در زمینه خدمات مالی افرادی موجه بودند.”

نظرسنجی جهانی از کاربران مستر کارت، ویزا کارت و یونیون پی در مورد ارزهای رمزپایه

دشمنی بانک‌های سرمایه داری با ارزهای رمزپایه

در حالی که این نظرسنجی نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کاربران کارت های اعتباری در مورد ارزهای رمزپایه آگاهی دارند و به خرید این نوع ارزها تمایل دارند، اما بزرگ‌ترین بانک‌های سرمایه داری جهان بیشتر به دشمنی با ارزهای رمزپایه پرداخته‌اند و استفاده از کارت‌های اعتباری را برای خرید این ارزهای دیجیتالی ممنوع کرده‌اند.

“بانک امریکا”، “سیتی گروپ”، “جی پی مورگان”، “کپیتال وان”، و “دیسکاور کارت” همگی خرید ارزهای رمزپایه را با استفاده از کارت اعتباری خود ممنوع کرده‌اند. در انگلستان نیز “گروه بانکی لوید” اعلام مشابهی داشته است و مشتریان “ام ان بی ای”، “هالیفاکس” و “بانک اسکاتلند” را از این خدمات محروم کرد. بانك كانادایی “تی دی بانک” نيز از آن‌ها پیروی کرده است. علاوه بر این، ویزا کارت رابطه خود را با تعدادی از ارائه دهندگان کارت‌های ارز رمزپایه قطع کرده است.

منبع: بیت کوین نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *