تاکسی های روستوف روسیه هم بیت کوین کش می‌پذیرند!

تاکسی های روستوف روسیه هم بیت کوین کش می‌پذیرند!

در شهر روستوف روسیه حالا تاکسی ها هم کرایه خود را به صورت بیت کوین کش می‌گیرند. همچنین، در این شهر سوپرمارکت‌هایی با نصب دستگاه‌های فروش بیت کوین، اقدام به فروش این ارز رمزپایه کرده‌اند.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

تاکسی های روستوف روسیه هم بیت کوین کش می‌پذیرند!

روستوف، شهر بندری روسیه در کنار رود دن است. شهری است که برای ایرانیان با اسم بازیکنانی همچون سردار آزمون و سعید عزت الهی شناخته شد. این شهر حالا به عنوان یکی از شهرهای هوادار ارزهای رمزپایه شناخته می‌شود.

در روستوف روسیه برخی رانندگان تاکسی ها برای دریافت کرایه خود از مسافران بیت کوین کش می‌گیرند. به تازگی تصاویری از تاکسی های این شهر در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد مسافران چگونه با بیت کوین کش کرایه خود را می‌پردازند.

این رانندگان تاکسی نشان داده‌اند که حاضر نیستند فرصت‌های جدیدی که توسط ارزهای رمزپایه به وجود آمده را از دست بدهند. آن‌ها در طول مسیر و پیش از رسیدن به مقصد خوشحال هم خواهند شد که به مسافران خود طریقه استفاده از ارزهای رمزپایه و مزایای آن را توضیح دهند.

از سوی مردم نیز این حرکت با استقبال مواجه شده است. یکی از مسافران با منتشر ساختن تصویری از جلوی داشبورد یک تاکسی که نوشته پذیرش بیت کوین کش بر روی آن قرار داشت، نوشت: “دیگر نباید مردم از این که در شهری عقب مانده زندگی می‌کنند، شکایتی داشته باشند. ما در شهری هستیم که تاکسی ها هم ارز رمزپایه می‌پذیرند.

 

نه فقط تاکسی و نه فقط بیت کوین کش!

ماجرای درآمیختن ارزهای رمزپایه با زندگی روزانه مردم شهر روستوف روسیه فقط در تاکسی و بیت کوین کش خلاصه نمی‌شود. در برخی از سوپرمارکت‌های این شهر نیز دستگاه‌هایی برای فروش بیت کوین نصب شده است. این دستگاه‌های فروش بیت کوین مشابه دستگاه‌ای ATM عمل می‌کنند و توسط شرکت‌های پرداختی در روسیه پشتیبانی می‌شوند.

با استفاده از این دستگاه‌ها، مردم می‌توانند با پرداخت پول نقد یا استفاده از کارت‌های پرداخت بانکی، اقدام به خرید بیت کوین کنند. رسید بیت کوین آن‌ها هم به دو روش کاغذی و ایمیلی توسط دستگاه به ‌آن‌ها داده می‌شود. اپراتورهای دستگاه‌های فروش بیت کوین نیز شش درصد کارمزد دریافت می‌کنند.

این سوپرمارکت‌ها علاوه بر فروش بیت کوین، از پذیرفتن نخستین ارز رمزپایه به جای پول کالاها نیز استقبال می‌کنند. علاوه بر این، گزارش‌های محلی حاکی از این است که چند دستگاه اتوبوس در مرکز این شهر نیز پذیرش بیت کوین را در برنامه کاری خود جا انداخته‌اند.

تاکسی های روستوف روسیه هم بیت کوین کش می‌پذیرند!

رانندگان تاکسی روستوف و تصمیم هوشمندانه برای کسب و کار

تصمیم گیری هوشمندانه برای رونق دادن به کسب و کارهای مختلف، این است که فرصت‌ها را شناسایی کنیم. با این تصاویر منتشر شده، ثابت می‌شود که دیگر حتی رانندگان تاکسی هم از شیوه‌های پرداخت با ارزهای رمزپایه مطلع شده‌اند. شاید این آغاز راهی باشد که “تیم دراپر“، سرمایه گذار مشهور پیش بینی کرده بود. او در ماه‌های گذشته گفته بود که تا پنج سال دیگر شما نمی‌توانید پول قهوه خود را با ارزهای سنتی پرداخت کنید.

 

روسیه و ارزهای رمزپایه

پیش از این اعلام شده بود که برخی از هتل‌های روسیه در زمان جام جهانی ۲۰۱۸ این کشور، بیت کوین می‌پذیرند. در یک نظرسنجی که در اوایل سال ۲۰۱۸ در روسیه انجام شد، مشخص شد که بیش از نیمی از شهروندان روس نسبت به ارزهای رمزپایه -به ویژه بیت کوین- آگاهی و شناخت دارند. این عدد در بین جوانان روس و در شهرهای بزرگ روسیه بیشتر است. همچنین، نتیجه یک تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که کلمه “بیت کوین” محبوب‌ترین کلمه در رسانه‌های اجتماعی این کشور است.

از سوی دیگر، ولادیمیر پوتین نیز به دفعات تمایل خود را نسبت به ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک چین نشان داده است. او تاکید کرده که روسیه نباید از رقبای دیگر در رالی این فناوری‌ها عقب بماند. با این همه، هنوز در برخی سطوح دولتی و قانونی مقاومت‌هایی وجود دارد و هنوز مقررات جامعی در این زمینه به تصویب نرسیده است.

البته، گزارش خبرگزاری‌های محلی حاکی از این است که پیش نویس قوانین مربوط به ارزهای رمزپایه در حال تکمیل است. بر طبق این گزارش‌ها، روسیه با قوانینی آسان به استقبال از قانونی کردن فعالیت‌های صنعت ارزهای رمزپایه نظیر فروش توکن، عرضه اولیه سکه (ICO) و استخراج ارزهای رمزپایه خواهد رفت.

 

منبع: بیت کوین نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *