عرضه اولیه سکه تلگرام و ممنوعیت شرکت ایرانیان در آن

عرضه اولیه سکه تلگرام و ممنوعیت شرکت ایرانیان در آن

در عرضه اولیه سکه تلگرام ایرانیان نباید شرکت کنند. این خبر را “آر بی سی”، (RBC) ژورنال خبری تجاری روسیه گزارش کرده است. بر طبق این گزارش، شهروندان کشورهایی که تحریم بین‌المللی شامل آن‌ها می‌شود، از شرکت در عرضه اولیه سکه تلگرام منع می‌شوند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

عرضه اولیه سکه تلگرام و منع ایرانیان

تنها چند روز پس از این که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، تصمیم‌گیری درباره اجازه شرکت ایرانیان در عرضه اولیه سکه (ICO) تلگرام و فعالیت ارز رمزپایه آن در ایران را بر عهده بانک مرکزی دانست، حالا خبر می‌رسد که این پیام رسان روسی نمی‌خواهد ایرانیان در عرضه اولیه سکه تلگرام شرکت کنند.

رسانه روسی آر بی سی در روز ۱۵ مارس (بیست و چهارم اسفند) مدعی شده است که نسخه‌ای از قرارداد شرکت تلگرام با مشتریان خصوصی شرکت کننده در پیش فروش توکن تلگرام را در اختیار دارد. این ژورنال تجاری اعلام کرد که بر طبق این قرارداد، افرادی که در فهرست تحریم ایالات متحده امریکا، انگلستان، اتحادیه اروپا، یا شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار دارند، نمی‌توانند در هیچ‌کدام از مراحل عرضه اولیه سکه تلگرام شرکت کنند. این ممنوعیت شامل خویشاوندان این افراد نیز می‌شود.

همچنین، بر طبق ادعای آر بی سی، شرکت تلگرام شرکت شهروندان کشورهایی که تحت چنین تحریم‌هایی قرار دارند، شامل ایران، سوریه، کریمه، کوبا، و کره شمالی در عرضه اولیه سکه تلگرام را نیز منع کرده است. این شرکت در حالی می‌خواهد عرضه اولیه سکه تلگرام را آغاز کند که پیش بینی می‌شود بیشترین استقبال از آن صورت گیرد و رکورد جدیدی در تاریخ برای عرضه اولیه سکه (ICO) به ثبت برساند.

 

پیش عرضه اولیه سکه تلگرام و حواشی آن

بر طبق اخبار منتشر شده، پیش عرضه اولیه سکه تلگرام در حدود ۱٫۶ میلیارد دلار فروش داشته است که رقمی خیره کننده برای چنین عرضه‌ای است. در دور اول پیش عرضه اولیه سکه تلگرام، پاول دورف و نیکولای دورف گفته بودند که ۸۵۰ میلیون دلار از طریق ۸۱ سرمایه گذار جذب سرمایه داشته‌اند.

عرضه اولیه سکه تلگرام و ممنوعیت شرکت ایرانیان در آن

برخی تحلیل‌گران و کارشناسان، با توجه به دریافت چنین ارقام نجومی از سوی شرکت تلگرام، اظهار کرده‌اند که این اقدام صرفا به سود این شرکت است و راه‌اندازی توکن و بلاک چین تلگرام نیاز به چنین مبلغ هنگفتی ندارد. آن‌ها در سودآور بودن این ارز رمزپایه برای سرمایه گذارانش ابراز تردید کرده‌اند. از سوی دیگر، برخی سرمایه گذاران نسبت به سودآوری این سرمایه گذاری بسیار خوش‌بین می‌باشند.

تا به حال، بیش از ده وب سایت جعلی برای عرضه اولیه سکه تلگرام شناخته شده است که برخی از آن‌ها غیرفعال شده و برخی نیز هنوز فعالیت می‌کنند. برخی اخبار نیز حاکی از فروش توکن‌های فروخته شده در دو مرحله پیش عرضه اولیه سکه تلگرام در بازار سیاه می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *