تلگرام و ارز رمزپایه

تلگرام در اندیشه انتشار ارز رمزپایه؛ طرحی با پیش‌بینی سود میلیاردها دلاری

تلگرام در حال آماده‌سازی مقدمات انتشار یک ارز رمزپایه مبتنی بر بلاک چین است. این پروژه از طریق عرضه سکه‌های اولیه (ICO) آغاز می‌شود. به اعتقاد کارشناسان، انتشار ارز رمزپایه تلگرام می‌تواند با یک راه‌اندازی توکن چند میلیارد دلاری، همه‌ی رکوردهای قبلی را بشکند.

با مستر کوین از آخرین اخبار و تحلیل‌های ارزهای رمزپایه با خبر شوید…

تلگرام راه اندازی نسل سوم بلاک چین و یک ارز رمزپایه را در برنامه خود دارد

قرار است “گرام”، به عنوان ارز اصلی Ton (شبکه‌ی باز تگرام) عمل کند. این ارز رمزپایه، به صورت مستقیم به پلت‌فرم تلگرام هم متصل خواهد شد. با این کار، این پلت‌فرم قادر خواهد بود به عنوان اهرم این برنامه را با ۱۸۰ میلیون کاربرش پشتیبانی کند. به این ترتیب، برخی مشکلات مربوط به زمان‌های پرترافیک شدن شبکه از بین خواهند رفت. این خبر ابتدا توسط “تک کرانچ” گزارش شد.

مستندات تلگرام، TON را به عنوان “نسل سوم بلاک چین” توصیف می‌کند. TON شامل یک زنجیره اصلی است که ۲ تا ۹۲ بلاک چین آن را همراهی می‌کنند.

مهم‌ترین نکته TON این است که دارای یک “نمونه اشتراک‌گذاری بی‌نهایت” برای دستیابی به مقیاس‌پذیری خواهد بود. بنابراین، هدف بلاک چین‌های TON، دستیابی به توانایی “تقسیم و ادغام به جای تغییر در بارگذاری، به صورت خودکار” خواهد بود. این امر به این معنی است که بلوک‌های جدید به سرعت تولید می‌شوند. به این ترتیب، عدم وجود صف‌های طولانی، به کم کردن هزینه‌های معاملاتی کمک می‌کند، حتی اگر برخی از خدمات استفاده از این پلت‌فرم به صورت گسترده‌ای محبوب شوند و ترافیک بسیار بالایی وجود داشته باشد.

تلگرام و ارز رمزپایه

توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که TON می‌تواند تا یک میلیون تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. با این سرعت، هزینه‌های تراکنش‌ها به حداقل خواهد رسید. با هزینه‌ی حداقلی تراکنش، “گرام” می‌تواند برای پرداخت‌های بسیار جزئی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تلگرام نه تنها پیام‌رسانی را با پیام‌های رمزگذاری شده توسعه خواهد داد، بلکه به انتشار یک ارز رمزپایه نیز تمایل دارد.

هدف عرضه سکه‌های اولیه (ICO) تلگرام: رکورد جذب سرمایه

پیش‌بینی تلگرام از عرضه سکه‌های اولیه (ICO) تنها رسیدن به هدف ۵۰۰ میلیون دلاری است. این میزان نزدیک به دو برابر ۲۵۷ میلیون دلاری است که در سال گذشته توسط “فایل کوین” به دست آمد. این در حالی است که فروش این توکن می‌تواند “گرام” را برای راه‌اندازی ۵ میلیارد دلاری در بازار آماده کند. تلگرام در یک عمل خارج از روال نرمال عرضه سکه‌های اولیه (ICO)، قصد دارد به حامیان احتمالی امکان خرید با استفاده از ارزهای سنتی را بدهد. بیشتر ارزهای رمزپایه، عرضه سکه‌های اولیه (ICO) را با اتر و بیت کوین انجام می‌دهند.

به نظر می‌رسد این پروژه‌ی شخصی بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت تلگرام، یعنی “پاول دوروف” است که شبکه اجتماعی روسی VK را تأسیس کرد، اما مجبور شد سهامش را به سهام‌داران قدرتمند دولتی به فروش برساند.

TON علاوه بر ابزارهای کاربردی آن به عنوان یک شبکه‌ی پرداخت، سرویس DNS را نیز فراهم می‌کند. به این صورت، کاربران می‌توانند به خدمات غیرمتمرکز با رابط کاربری شبیه به صفحه وب دسترسی داشته باشند.

تلگرام “نقشه راه” خود را منتشر ساخته است. بنا بر این نقشه راه، تلگرام امیدوار است حداقل یک محصول مناسب (MVP) را در اوایل سه ماهه اول سال جاری عرضه کند، هرچند که پلت‌فرم کامل حداقل تا سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ عرضه نخواهد شد.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *