تیم دراپر می‌گوید تا ۵ سال دیگر تمامی پرداخت‌ها با ارزهای رمزپایه انجام می‌شود

تیم دراپر یکی از موفق‌ترین و مشهورترین سرمایه گذاران امریکایی است. او پیش بینی کرده است که تا پنج سال دیگر، تمامی پرداخت‌های ریز و درشت تنها با ارزهای رمزپایه انجام خواهند شد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

پیش بینی تیم دراپر از ارزهای رمزپایه به عنوان تنها روش پرداخت در آینده

برای برخی از مردم، ارزهای رمزپایه هنوز فقط در حد داستان‌هایی برای خواندن در کنار نوشیدن یک فنجان باقی مانده‌اند. این در حالی است که برخی دیگر از مردم، این نوع ارزها را اکوسیستمی می‌دانند که به آرامی در حال توسعه است و به زودی تمامی مرزهای جهان را به تسخیر در می‌آورد. این افراد زندگی خود را به ارزهای رمزپایه گره زده‌اند و بر اساس آن‌ها برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند. یکی از این افراد، تیم دراپر است.

تیم دراپر موسس “دراپر اسوسیتس” (Draper Associates) و فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد است. او یک فرد معمولی نیست، او یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سرمایه گذاران ایالات متحده در حال حاضر محسوب می‌شود. تیم دراپر در تازه‌ترین پیش بینی خود از ارزهای رمزپایه این‌گونه گفته است:

“در عرض پنج سال آینده اگر شما به استارباکس بروید و برای پرداخت پول قهوه، بخواهید پول نقدی نظیر دلار -پول تحت پشتیانی دولت ایالات متحده- را بدهید، به شما می‌خندند و می‌گویند: این دیگر چیست؟ می‌خواهید برایتان پول بشمارم؟ مرا دست انداخته‌اید؟”

تیم دراپر در مصاحبه با CNBC برای حمایت و اعتقاد خود به بیت کوین، کراواتی با طرح بیت کوین‌های چاپ شده بر روی آن شرکت کرده بود. او سخنان خود را ادامه داد و از این که چگونه ارزهای دیجیتال به نفع برخی گروه‌های سیاسی نمی‌توانند باشند صحبت کرد. تیم دراپر می‌گوید با ارزهای رمزپایه، جهان کنونی به جهان “بین‌المللی” بدل خواهد شد.

جنبشی عظیم‌تر از عصر اینترنت

برخی از مردم فکر می‌کنند ارزهای رمزپایه در نهایت چیزی بیشتر از یک روش پرداخت مانند پول نقد نیست. با این حال، تیم دراپر می‌گوید که این فناوری ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد که هنوز کمتر شناخته شده‌اند. او در مصاحبه خود این‌گونه ادامه می‌دهد:

“تمامی دولت‌های مختلف در حال حرکت به سوی ارزهای مجازی و رقابت بر سر آن می‌باشند. علت این امر، ارائه خدمات خوب با هزینه کم است. این چیزی است که دولت‌ها پیش از این آن را نداشته‌اند.”

تیم دراپر می‌گوید تا 5 سال دیگر تمامی پرداخت‌ها با ارزهای رمزپایه انجام می‌شود

همچنین، دراپر به این نکته اشاره کرد که از نظر او، بیت کوین تنها ارز رمزپایه باثبات است. او گفت که حاضر است تمام دلارهای خود را به پای ارز مجازی بریزد: “آینده برای ارزهای کاغذی نیست. پنج سال بعد، هیچ‌کدام از ارزهای کاغذی باقی نمی‌مانند. این امر به این دلیل است که تمام این تلاش‌های مهندسی، تمام این هیجانات، همه بر روی بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه تمرکز کرده‌اند. من فکر می‌کنم استفاده از ارزهای رمزپایه و پرداخت از طریق آن‌ها، چیزی است که در آینده رخ می‌دهد.”

تیم دراپر در سال ۲۰۱۴، ۳۰٫۰۰۰ بیت کوین در مزایده مارشال‌های ایالتی امریکا خریداری کرد. این میزان بیت کوین در حال حاضر حدود ۳۰۰ میلیون دلار ارزش دارد. همچنین، او در سال ۲۰۱۴ پیش بینی صحیحی در مورد قیمت بیت کوین داشت. او در آن زمان گفت که بیت کوین در عرض سه سال به قیمت ده هزار دلاری خواهد رسید. البته، این قیمت در نوامبر ۲۰۱۷ بسیار فراتر هم رفت، هرچند که با رکود قیمت‌ها، از آن میزان کاسته شده است. تیم دراپر در پاسخ به سوالی که در مورد پیش بینی آینده از او شد، پاسخ داد که در ۱۲ آوریل ۲۰۱۸، پیش بینی جدید خود نسبت به آینده بیت کوین را ارائه خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *