حسابرسی آپ بیت (UPbit) تایید کرد که این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه هیچ تقلبی نکرده است

حسابرسی آپ بیت (UPbit) تایید کرد که این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه هیچ تقلبی نکرده است

نتیجه حسابرسی مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه آپ بیت (UPbit) کره جنوبی مشخص کرده است که این مرکز مرتکب تقلب در حساب مشتریانش نشده است. این در حالی است که حمله پلیس کره جنوبی به آپ بیت در روزهای گذشته باعث کاهش ارزش بازار ارزهای رمزپایه شد.

با آموزش‌ها، تحلیل‌ها و اخبار مستر کوین همیشه در حوزه ارزهای رمزپایه به روز بمانید…

 

آپ بیت، حمله پلیس کره جنوبی و ضرر چند میلیارد دلاری بازار ارزهای رمزپایه

چند روز پیش پلیس کره جنوبی به مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه آپ بیت هجومی ناگهانی برد. آن‌ها در این بازرسی ناگهانی، دفاتر حسابداری، اسناد و هارد دیسک‌های این مرکز مبادلاتی را برای بررسی و حسابرسی توقیف کردند. این اتفاق به دستور سازمان اطلاعات مالی کره جنوبی انجام شد. آن‌ها معتقد بودند که احتمال تقلب آپ بیت در حساب مالی مشتریانش زیاد است. اتهام این مرکز مبادلاتی این بود که سپرده مشتریان و سرمایه گذاران این مرکز مبادلاتی را به حساب مدیران ارشد خود منتقل کرده است که این امر سوء استفاده از اموال آن‌ها محسوب می‌شود.

نکته قابل توجه این است که در آن روز، این حمله پلیس کره به آپ بیت یکی از دلایل مهمی بود که باعث اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه شد و این بازار تنها در یک روز نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

 

حسابرسی آپ بیت تایید کرد که این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه هیچ تقلبی نکرده است

یک شرکت بزرگ حسابداری در کره جنوبی به نام “یوجین” (Yoojin)، حسابرسی اسناد و مدارک آپ بیت را انجام داده است. نتیجه این حسابرسی نشان می‌دهد که مرکز مبادلاتی آپ بیت ترازنامه درستی دارد و اقدام به فریب دادن سرمایه گذاران خود نکرده است.

البته بنا بر اعلام پلیس کره جنوبی، تحقیقات هنوز از سوی سرویس نظارت مالی (FSS)، واحد اطلاعت مالی کره جنوبی (KIU) و پلیس محلی همچنان ادامه دارد. قرار است نتیجه رسمی این تحقیقات در طی چند روز آینده اعلام شود.

 

مشکل چه بود؟

مشکل از این جا آغاز شد که مسئولین نظارت مالی کره جنوبی احساس کردند که آپ بیت بدون این که برخی دارایی‌های کاربرانش را ذخیره کند، آن‌ها را به اتریوم، بیت کوین و برخی ارزهای رمزپایه دیگر تبدیل می‌کند.

ریشه این حدس و گمان‌ها از آن جا بود که این مرکز مبادلاتی در حدود ۹۰ کیف پول برای ارزهای رمزپایه در اختیار دارد. این در حالی است که در این مرکز مبادلاتی، نزدیک به ۱۳۰ ارز رمزپایه در لیست معاملات وارد شده‌‌اند. در حال حاضر، کاربران نزدیک به ۳۰ آلت کوین نمی‌توانند کیف پول مستقل برای دارایی خود داشته باشند. آن‌ها نمی‌توانند این توکن‌ها را به صورت مستقیم در آپ بیت سپرده گذاری کنند، یا برداشت انجام دهند. این کاربران، برای برداشت از حساب خود باید ابتدا توکن خود را به ارزهای رمزپایه دیگری نظیر بیت کوین یا اتریوم تبدیل کنند.

نتیجه فقدان کیف پول برای چندین و چند آلت کوین باعث شد که انگشت اتهام تقلب به سمت آپ بیت گرفته شود. این مرکز مبادلات متهم است که با دستکاری ترازنامه خود، کاربران و مقامات نظارتی کره جنوبی را فریب داده است. اتهامی که حالا با حسابرسی -فعلا به صورت غیررسمی- رد شده است.

یوجین، شرکت بزرگ حسابداری است که دفتر اصلی آن در سئول قرار دارد. این شرکت با حسابرسی اسناد مرکز آپ بیت تایید کرده است که این مرکز مبادلاتی از کیف پول‌های چند منظوره ارز رمزپایه برای ذخیره سپرده‌های مشتریان خود استفاده می‌کند.

حسابرسی آپ بیت (UPbit) تایید کرد که این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه هیچ تقلبی نکرده است

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با وجود این که آپ بیت متهم به فریبکاری مالی شده و تحقیقات در این مورد همچنان در حال انجام است، اما این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه فعالیت خود را متوقف نکرده است. در حال حاضر، معامله‌گران و تریدرهای ارزهای رمزپایه بر روی پلت‌فرم این مرکز مبادلاتی مشغول فعالیت خود می‌باشند.

با توجه به گزارش یوجین از نتیجه حسابرسی آپ بیت، به نظر می‌رسد که اتهامات این مرکز تنها سوءتفاهمی ساده بوده است که البته به جنجالی بزرگ تبدیل شده است. به این ترتیب، آپ بیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

آپ بیت یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه چند میلیارد دلاری است که توسط یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری محور کره جنوبی به نام “کاکائو” (Kakao) راه اندازی شده است. این مرکز مبادلاتی پس از راه اندازی به سرعت توانست خود را به عنوان بزرگترین و مهمترین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کره جنوبی معرفی کند.

 

منبع: سی سی ان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *