کنگره امریکا ارزهای رمزپایه را برای اولین بار در گزارش اقتصادی مشترک خود گنجاند

کنگره امریکا ارزهای رمزپایه را برای اولین بار در گزارش اقتصادی مشترک خود گنجاند

برای اولین بار کنگره امریکا ارزهای رمزپایه را در گزارش اقتصادی مشترک سالیانه خود که در سیزدهم مارس منتشر شده است، گنجاند. در این گزارش سالیانه، یک فصل کامل مختص فناوری ارزهای رمزپایه و بلاک چین در نظر گرفته شده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

گزارش اقتصادی مشترک سال ۲۰۱۸ کنگره امریکا و ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک چین

گزارش اقتصادی مشترک سال ۲۰۱۸ کنگره امریکا شامل تجزیه و تحلیل و پیشنهادات برای سال آینده است. این گزارش یک فصل کامل را به منظور ارائه دیدگاهی از تاثیر امروزه ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک چین بر روی اقتصاد ایالات متحده اختصاص داده است.

در گزارش کنگره امریکا از سال ۲۰۱۷ به عنوان “سال ارزهای رمزپایه” نام برده می‌شود.  این گزارش اشاره می‌کند که نگرانی‌های گسترده در مورد بیت کوین آن را به عنوان دومین موضوع خبری جهانی در سال ۲۰۱۷ در جستجوهای گوگل مطرح کرد.

قیمت تعدادی از ارزهای رمزپایه و دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین، نشان دهنده افزایش قابل ملاحظه‌ای است که برخی از شاخص‌های اقتصادی کلیدی مانند میانگین صنعتی داو جونز و S&P 500 آن را بیان می‌دهند. گزارش اقتصادی مشترک کنگره امریکا می‌گوید:

“اگر ارزهای دیجیتال در آینده با نوسان کمتری باقی بمانند، ارزش‌گذاری کالاها با این واحدهای ارزی می‌تواند ساده‌تر شود و ممکن است مردم بیشتر از آن به عنوان وسیله‌ مبادله استفاده کنند.

ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه در سال ۲۰۱۷ به شکلی مثبت تحت تاثير افزايش قيمت این نوع ارزها قرار گرفت. در آغاز سال ۲۰۱۷، ارزش کل بازار بیت کوین در گردش در حدود ۱۵٫۵ میلیارد دلار بود، اما در پایان این سال، نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافته بود و به رقم ۲۱۶ میلیارد دلار دست یافت. همچنین، ارزهای دیجیتالی نظیر اتریوم، ریپل و لایت کوین نیز دستاوردهای مشابهی را به دست آوردند.”

با این حال، گزارش کنگره امریکا اشاره دارد که برخی از اقتصاددانان پیشرو، از جمله “جانت یلن”، رئیس سابق صندوق ذخیره فدرال، هنوز اعتقاد ندارند که ارزهای رمزپایه متناسب با تعریف استاندارد پول باشند و سرمایه گذاری بیت کوین را “بسیار پر ریسک” می‌نامند.

کنگره امریکا ارزهای رمزپایه را برای اولین بار در گزارش اقتصادی مشترک خود گنجاند

نکات قابل توجه برای دنیای ارزهای رمزپایه در گزارش کنگره امریکا

توصیه‌هایی که در گزارش اقتصادی مشترک سالیانه کنگره امریکا ذکر شده است، نکات جالبی را شامل می‌شوند، زیرا نویسندگان آن به سازمان‌های دولتی در تمام سطوح توصیه می‌کنند تا از فناوری های جدید استفاده کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها فناوری بلاک چین را برای افزایش کارایی ادارات و اطمینان از امنیت حملات سایبری بسیار توانمند تشخیص داده‌اند. در این گزارش چنین آمده است:

“سیاست‌گذاران، تنظیم کنندگان مقررات و کارآفرینان باید همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که توسعه دهندگان خواهند توانست ضمن اطمینان از رعایت مقررات مربوطه، این فناوری‌های جدید مبتنی بر بلاک چین را به سرعت و به طریقی که آمریکایی‌ها را از تقلب، سرقت و سوء استفاده محافظت می‌کند، گسترش دهند.”

همچنین، گزارش کنگره امریکا تاکید کرده است که فناوری بلاک چین “تا حد زیادی به هک شدن مقاوم است” و “دارای بسیاری از برنامه‌های کاربردی بالقوه است.”

اگرچه بر روی ارزهای رمزپایه و بلاک چین همچنان اختلاف نظرهای فاحشی وجود دارد، اما تجزیه و تحلیل ارائه شده در این گزارش نشان می‌دهد که سازمان‌های دولتی نمی‌توانند فناوری انقلابی بلاک چین را نادیده بگیرند. همان گونه که در این گزارش ذکر شده است، این فناوری را می‌توان در زمینه‌هایی مهم و حیاتی نظیر مراقبت‌های بهداشتی و تامین زیرساخت‌های مالی و انرژی مورد استفاده قرار داد.

در اوایل این هفته، کمیته فرعی بازار سرمایه، اوراق بهادار و سرمایه گذاری برای جلسه‌ای که با عنوان بررسی ارزهای رمزپایه، عرضه اولیه سکه (ICO) و توسعه فناوری بلاک چین در ایالات متحده تشکیل شده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *