رئیس جمهور ونزوئلا مدعی است که پترو در پیش فروش خود 5 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است

رئیس جمهور ونزوئلا مدعی است که پترو در پیش فروش خود ۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که ارز رمزپایه پترو در پیش فروش خود به رقم ۵ میلیارد دلار دست یافته است. پترو (Petro) به عنوان اولین ارز رمزپایه ملی در جهان شناخته می‌شود. این آلت کوین قرار است با پشتوانه نفت ونزوئلا منتشر شود، ادعایی که برخی در آن تردید دارند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

رئیس جمهور ونزوئلا و ادعای فروش ۵ میلیارد دلاری پترو

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که پترو در پیش فروش خود توانسته است ۵ میلیارد دلار از طریق ۱۸۶٫۰۰۰ خرید تایید شده، جذب سرمایه کند. این اعلام در طی نشست رئیس جمهور ونزوئلا با اعضای حزب سوسیالیست ونزوئلا (PSUV) در کاراکاس صورت گرفته است.

در طول این نشست، نیکلاس مادورو اظهار داشت که سرمایه به دست آمده از طریق پیش فروش ارز رمزپایه پترو برای خدمت به تمامی مواردی که این کشور نیازمند آن‌ها است، استفاده می‌شود. همچنین، رئیس جمهور ونزوئلا گفت که این پول، بخشی از یک راه‌حل اقتصادی گسترده‌تر است که دولت ونزوئلا برای حل مشکلات این کشور در نظر گرفته است.

علاوه بر این، “کارلوس وارگاس”، مدیر ارشد ارز رمزپایه کشور ونزوئلا نیز پیش از این گفته بود که ۸۳٫۰۰۰ نفر از ۱۲۷ کشور جهان برای خرید ارز رمزپایه پترو اقدام کرده‌اند. به گفته وی، ۳٫۵۲۳ کارآفرین در میان متقاضیان این آلت کوین با پشتوانه نفت دیده می‌شوند.

گفتنی است که نیکلاس مادورو در روز اول پیش فروش توکن پترو (PTR) نیز اعلام کرده بود که در همان روز نخست، این ارز رمزپایه ۷۳۵ میلیون دلار جذب سرمایه کرده است. این ارقام اعلامی -در صورت صحت- موفقیت بسیار قابل توجهی برای کشور ونزوئلا به شمار می‌رود.

رئیس جمهور ونزوئلا و دور زدن تحریم‌ها با استفاده از ارز رمزپایه ملی

فلسفه وجودی ارز رمزپایه پترو، دور زدن تحریم های اعمال شده از سوی ایالات متحده امریکا علیه کشور ونزوئلا است. ونزوئلا در حال حاضر با مشکلات زیادی در زمینه اقتصادی مواجه است که بسیاری از آن‌ها به دلیل وجود همین تحریم‌ها است.

با توجه به گفته‌های رئیس جمهور ونزوئلا (که هنوز مدرکی برای اثبات آن‌ها ارائه نشده است)، ارز رمزپایه پترو توانسته است پیروزی چشمگیری برای این کشور رقم بزند. مادورو در اضهارات اخیر خود گفت که ارز رمزپایه ملی پترو قرار است “حاکمیت پولی” این کشور را بهبود دهد و همچنین، “انجام معاملات مالی و غلبه بر موانع تحریم‌ها” را امکان‌پذیر کند.

رئیس جمهور ونزوئلا مدعی است که پترو در پیش فروش خود 5 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است

اختلافات در مورد پترو

رئیس جمهور ونزوئلا پترو را راه‌حل اقتصادی این کشور می‌داند. این در حالی است که برخی از قانون‌گذاران این کشور با چنین سخنی موافق نیستند. برخی از نمایندگان اپوزیسیون کنگره ونزوئلا، ارز رمزپایه پترو را نوعی تقلب می‌دانند که ممکن است یک سرمایه گذاری خطرآفرین باشد.

از سوی دیگر، برخی مقامات ایالات متحده نسبت به خرید این ارز رمزپایه هشدار داده‌اند و سرمایه گذاران این کشور را از این کار منع کرده‌اند. همچنین، در جبهه موافقان پترو، غول رتبه بندی اعتبار در چین، داگونگ (Dagong) است که پترو را کمک کننده به سیستم ارز جهانی می‌داند.

با وجود همه اختلافات، ونزوئلا پیش فروش ارز رمزپایه ملی پترو را از ماه گذشته میلادی آغاز کرده است. همچنین، نیکلاس مادورو از راه‌اندازی یک آلت کوین دیگر با نام “پترو گلد” خبر داده که بنا بر اعلام او، با فلزات گران‌بها نظیر طلا پشتیبانی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *