وال استریت و اقبال به بیت کوین

وال استریت و نوسانات پایینش باعث میل سرمایه‌گذاران به بیت کوین و کسب سودهای مناسب می‌شود

نوسانات و سود کم بازار وال استریت سرمایه‌گذاران را مجبور به انتخاب سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های جدیدتر نظیر بیت کوین می‌کند. آن‌ها در پی کسب سودهای بیشتر این سرمایه‌گذاری‌ها را انجام می‌دهند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

بر اساس گفته‌های تحلیل‌گر “داچ بانک”، ارزش بیت کوین تأثیر قابل توجهی بر افزایش شاخص ترس دارد. بر اساس اظهارات “ماسائو موراکی” برنامه‌ریز مسائل مالی جهانی در داچ بانک، “ارتباط بین بیت کوین و VIX به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش داشته است.”

فهرست شاخص نوسانات بورس اوراق بهادار شیکاگو (VIX) به عنوان شاخص ترس در وال استریت معروف است. این شاخص بیشترین آمار گزارش شده از نوسانات در آینده‌ی نزدیک سهام را در اختیار اشخاص می‌گذارد. این شاخص، آشفتگی آینده بازار را اندازه می‌گیرد. به تازگی این شاخص بسیار پایین بوده است. این به آن معنی است که سرمایه‌گذاران انتظار ندارند که رخ دادن اتفاقی باعث نوسانات در بازار شود.

مرکز تبادلات سهام نیویورک “ان وای اس ای” به مدت نه سال از افزایش ارزش سهام سود برده است. این میزان سود، دومین مدت‌زمان بالای سوددهی در تاریخ مالی معاصر است. اقتصاد ایالات متحده با نرخ ثابتی در حال رشد است. در تابستان ۲۰۱۷ رشد تولید ناخالص داخلی ۳٫۲ درصد اعلام شده است. نسبت قیمت به درآمد در بین سهام با سود غیرثابت ایالات متحده، در حال افزایشی بیش از اندازه نسبت به ارزش است. اقتصادی با نرخ رشد ثابت، پایه‌ای محکم برای ارزیابی مقدماتی را فراهم می‌کند.

وال استریت و اقبال به بیت کوین

رکود بازار وال استریت و هیجان بیت کوین

هم‌زمان، سیاست نرخ بهره پایین دولت به درازا انجامیده است. این سیاست در پی رکود سال ۲۰۰۸ که به دلیل بحران مالی رخ داد، اتخاذ شد. پس از به پایین کشیدن نرخ بهره تا میزان صفر درصد در طی بحران مالی، کمیسیون سیاست‌گذاری دولت، نرخ بهره را تنها ۵ بار افزایش داده است. آخرین افزایش در ماه دسامبر سال گذشته بود که باعث بالا رفتن بهره کوتاه مدت به اندازه ۰٫۲۵ درصد شد.

به درازا کشیدن نرخ بهره‌های پایین کوتاه مدت، باعث شده است سرمایه‌گذاران بورس به دنبال کسب درآمدهای مناسب با استفاده از پول خود باشند. ارزش بازار به دلیل “اثر تینا” بالا رفته است. اثر تینا مخفف “هیچ جایگزینی نیست” می‌باشد. هم اکنون شاخص ترس پایین، آن‌ها را به پیش رفتن به سمت سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های جدید ترغیب می‌کند. داچ بانک می‌گوید که بازار ارز رمزپایه از چنین حرکت‌هایی سود خواهد برد.

از ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون، شاخص ترس در تاریخ به صورت بی‌سابقه‌ای پایین بوده است. که این نرخ باعث پایین بودن نوسانات بازار خواهد شد. بازار ارز رمزپایه در تاریخی مشابه، نوسانات زیادی را تجربه کرده است. این نوسانات همراه با درآمدها و ضررهایی دورقمی در طی ۲۴ ساعت در فضای رمزنگاری بوده است.

به عنوان مثال در تاریخ ۲۲ دسامبر ارزش بیت کوین ۲۲ درصد افزایش داشت. این ارز نسبت به ماه گذشته‌اش در آن تاریخ، ۹۱ درصد افزایش را تجربه کرده بود. بر اساس “کوین مارکت کپ”، “ترون” که یک ارز رمزپایه کم‌تر شناخته شده است، ارزش خود را در طی ۳۶ ساعت در تاریخ های ۱۷ تا ۱۹ دسامبر ۲ برابر کرد.

این نوسانات سریع و قابل توجه برای مشتاقان ارز رمزپایه آشنا است. این نوسانات توجه جمعیت وال استریت که از هیجان کم “کسل” شده‌اند را جلب می‌کند.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *